Informace pro občany - svoz odpadů 2024

Od 1. 4. 2024 přecházíme na nový systém svozu odpadů přímo od domu.

V období leden-březen bude probíhat svoz odpadů stejně jako doposud, změní se pouze sběr tříděných složek KOV a NÁPOJOVÝ KARTON - nově se sbírají dohromady (multikomoditně) s PLASTEM.

Kovy, nápojové kartony a plasty sbíráme od 1. 1. 2024 společně do žlutých nádob!

V průběhu druhé poloviny března 2024 budeme zdarma formou výpůjčky na 5 let (poté se nádoby stanou majetkem občanů), předávat tři nové popelnice na tříděný odpad s barevným rozlišením na madle – žlutá na plast, nápojové kartony a kovy, modrá na papír a hnědá na bioodpad.

Svoz odpadů (s platností od 1. dubna 2024) je naplánován tak, že směsný komunální odpad, bude svážen 1x za 14 dní. Nádoby s bioodpadem budou od dubna do konce listopadu sváženy 1x za 14 dní, v zimním období, tj. prosinec až konec března pak 1x za měsíc. Papír a plast od domu bude svážen 1x za měsíc. Každá domácnost si bude moci na Obecním úřadě vyzvednout (případně si můžete zde na stránkách obce stáhnout) svozový kalendář , podle kterého se budou nádoby chystat před dům a barevný návod, co do které nádoby patří. Existují také internetové stránky www.kamtovyhodit.cz, kde můžete zadat druh odpadu, u kterého si nejste jistí kam patří a stránka vám vygeneruje odpověď.

Ve středu 14. února proběhla informační schůzka pro občany k novému odpadovému systému. Prezentaci p. Kaštánka, zastupitele obce Liteň, ve které už je třetím rokem systém D2D aplikován, můžete shlédnout zde:

Prezentace z informační schůzky 14. 2. 2024 Typ: PPTX dokument, Velikost: 34.58 MB

Poplatek za odpad

Platby vybíráme ve výši stanovené Obecně závaznou vyhláškou 1/2022 rok zpětně, tj. v období leden – březen 2024 budeme vybírat poplatek za kapacitu nádob, kterou jste si objednali na rok 2023. Všichni, kteří mají u nás zaregistrovaný e-mail, dostanou výzvu k platbě s přesně uvedenou částkou a platebními údaji. Pokud si nebudete jistí, neváhejte kontaktovat Obecní úřad na telefonu 257 730 306 nebo urad@obecklinec.eu. Pro rok 2024 již nebudeme vydávat známky na popelnice, všechny nádoby budou opatřeny čipem pro automatickou evidenci. Čip dopředu svozové posádce ohlásí, zda je popelnice zaplacená či nikoliv.

Ceník odpad 2023 - platby 1.1.-31.3. 2024 Typ: PDF dokument, Velikost: 135.94 kB

Vytvořeno: 12. 1. 2023
Poslední aktualizace: 4. 3. 2024 14:34